MARITRA LUGU

Kakskümmend viis aastat, just täpselt niikaua olen toimetanud automaailmas finantsidega. See on jätkuvalt põnev – kiired tõusud ja järsud langused, palju ehedat emotsiooni, Jaapani tehnilised imed ja Prantsuse elegants mehises maailmas

Aastal 2002 tajusin, et metsikult reisimine on minu tõeline kirg. See vastandub täielikult numbrimaailmas kehtivatele seadustele ja määrustele. Sa lihtsalt lähed muutustega kaasa, omandad kiire kohanemisoskuse ning õpid paremini tundma maailma ja iseennast. Algus sai tehtud Brasiilia dzunglites, sellele järgnes Venetsueela oma kahekohaliste lennukite ja muude pöörasustega ning aastal 2006 pöörasin pilgu Lõuna-Ameerika seiklusrikkalt suunalt rahumeelsesse Aasiasse.

Tänaseks on teed mind Indiasse viinud kolmteist korda. Nendesse rännakutesse on mahtunud ehedaid mungakloostrite külastusi , kirgastavaid elamusi Himaalaja mäestikus, sügavaid äratundmisi joogaõpetaja juhendamisel, maitsemeeli elavdavaid toidukogemusi ja mis peamine, suur Rahu ja Õnne tunne.

Imedesse usun ma ka. 2010 aasta Jõulukuul reisisin Indiasse üksi ja käsipagasiga. Lihtsalt selleks, et olla ja nautida ning keskenduda mõnuga ashtanga jooga praktikale. Vaiksest puhkusest ei tulnud midagi välja.

Kohtusin Kashmiiri sallidega. Need sallid võlusid mind sõna otseses mõttes ära juba esimesel India reisil. Kandsin salle ja unistust sellest, kuidas saaksin nendest tekkivat rõõmu jagada.

Ja siis see juhtuski. Jõululaupäeval kohtusin Lõuna-Indias ühe äärmiselt meeldiva ja tagasihoidliku Kashmiiri mehega. See on väga haruldane kombinatsioon sealsete kaupmeeste hulgas. Meie vestlusest selgus, et tema perekond on tootnud neid imelisi sallikesi juba aastast 1944 ning need iludused olid midagi rohkemat kui ma isegi unistada olin julgenud. Kirg salide vastu kasvas kestvaks armastuseks ja tegelemine nendega lõi loovuse lõkkele.

  • 2012. aasta kevadel sündis Osaühing MaritRaa.
  • 2014. aastal lisandusid valikusse sallid Itaaliast, teekannud Jaapanist, ehted Sri Lankalt ja Indiast. Sündisid esimesed MaritRa disaini ehted.
  • 2015. aastal alustasime Jaapani teede müügi ja teekoolitustega. Sama kirglikult kui mina suhtun sallidesse, räägib Peeter teile teedest. Samal aastal leidsid esimesed Kashmiiri siidivaibad tee MariRa valikusse.
  • 2016. aastal saabus esimene laegas pärlitega India pärlipealinnast Hyderabadist.
  • 2017. aastal saime head kontaktid Jaapani keraamikutega

On suur rõõm kui saame teile rääkida lugusid sallide valmimisest Srinagaris, kuidas valmib teesaak Jaapanis, mis on Itaalia siidikaubanduses uut ja põnevat. Soovime tuua teieni imelisi leide laiast maailmast, milledest igaüks on ainulaadne ja kannab endas headuse ja armastuse sõnumit.