Tagasi Paradiisi

Just siin Lõuna Indias, Kovalamis on MaritRa sünnipaik, 2010 aasta jõulukuul toimunud südmused viisid selleni väga loomulikul teel. Paradiisi mõiste on kindlasti väga isiklik. Lisaks heale tundele ja meelerahule, mis siin valitseb on veel suur hulk asju, mis mind Kovalamis väga hästi tundma panevad – Ashtanga jooga praktika suurepärase õpetaja Lino Miele käe all; Ayurveda võlumaailm, see kuidas reaalselt taimedest suurtes padades elusal tulel mikstuuri keedetakse ja tervistavad õlid valmivad ; kingsepad, kes Sinu jala järgi jalavarjud teevad;  rätsepad, kes alati ütlevad “possible” ja annavad endast parima ja muidugi need äraütlemata laiad naeratused ja lisaks veel päike, mis sellel ajal alati särab ja Araabia meri oma ilus ja pöörasuses.
Ja muidugi sallid, sallid, sallid
Tundes seoses sallidega ei ole senini vaibunud, uued ja ägedad sallid kutsuvad ikka ja jälle esile vaimustuspuhangu. Ja hindude loomingulisus annab sellele ainult hoogu juurde.
Adili kaupluses on nii kümme tuhat salli ja suur hulk nendest on erinevad. On nii oma perekonna Kashmiiris asuva tehase toodangut kui ka suuremate vabrikute kaunidusi ja viimastel aastatel on suurenenud ka väga armastatud Nepaali kašmiirist sallide valik ning lisaks pontšod ja voodikatted.
Mida me MaritRas veel hiigla oluliseks peame on sõna otseses mõttes energia vahetus. Soov ja rõõm kohtuda nende toredate inimestega, kellega koostööd teeme ja kellest on saanud tänaseks head sõbrad. Virtuaalse rõõmu ja kogemuste jagamine ei ole võrreldav tõeliste kohtumistega. Soov saada teada, kuidas nende elud lähevad, missugused on plaanid lähemas ja kaugemas tulevikus, missugune olukord Kashmiiris ja palju, palju muud mida kõike saab üheskoos arutada. Sellest kõigest jääb hea ja soe tunne. Samal ajal saab vahetada kogemusi, mis meie klientidele meeldib ja rõõmu teeb. Kohtusin ka Adili kena naise, poja ja tütrega nende kodus meie traditsioonilisel lõunasöögil.
Kui teil on Kashmiiri sõpru, siis kindlasti lubage ennast kostitada lambaga, see kuidas ja mida kõike nad lambaga teevad on lihtsalt imeline.
Kui värsketest tuultest sallimaailmas rääkida, siis hetkel on Nepaali tehas üllatanud uute toodetega, juba populaarsetele nn. sik-sak pehmikutele on lisaks tavamõõdule ja meditasiooni salli suurusele lisandunud ka väiksemad sallid ja suurte pleedide mustrivalik ja värvid on tublisti täienenud.
Ja hea uudis on ka see, et Adili on koostöö Nepaaliga nii hea, et saame ka oma värve ise valida. Ja värvivihikus on toone tohutult – nii viiesaja ringis. Uued koostised, uued mustrid, kõik on pidevas muutumises ja kahjuks jah ei suuda me täna enam mõnda eelmiste aastate mudelit hankida kuna juba on uued tooted peale tulnud. See ongi samal ajal nii võlu kui valu. See ongi põhjus, miks soovitame juba kõnetama hakanud salli lähemalt uurida kuna tema dublikaadi leidmine võib osutuda pea võimatuks või keeruliseks. Mulle meeldib MaritRa uus talvine kollektsiooniga väga. Kenad erinevat tooni hallid ja pehmuse aste on pea kirjeldamatu. Ootame Jaanuari algusest alates uutele avastustele!