Ohh Aasia, Sa mõõtmatu ja magusõnnelik!

Jõulud Indias ja Jaanipäev Sri Lankal pole liiga tavapärane , aga väikesed erinevused rikastavad maailma.

Minu viimasest India & Sri Lanka rännakust on möödas täpselt poolteist aastat ja igatsus oli kasvanud nii suureks, et pidurdab see, kes suudab.

Koroonaajal reisimine on omamoodi trikk, aga ise tunnen ennast kahe vaktsiini ja BioBlockiga varustatult kenasti ja turvaliselt.

Sri Lanka lennujaam meenutas oma skafandrites ja kummikutes töötajate ning täieliku tühjusega tuumakatastroofi meenutavat olukorda. Hetkel lubatakse iga lennuga riiki 75 lendajat ja igal turistil on vastas oma skafandriga ja kummikutes, kinnastes mees, kes siis reisija allkirja vastu loovutab ja kiiresti lahkub. Regiooni piire autoga vahetades tuleb taas tōendada, et reis on ikka asjalohane.

Aga see TUNNE kui ma lennujaamast lahkudes nn. vabasse vette sain oli seda väärt. Ilma igasuguse põhjuseta õnnis ja mõõtmatult õnnelik olemine. Siin on õhus avardunud olekut ja tekib võimas tunne, et absoluutselt kõik on võimalik.

Kõik jäljed viivad Aasiasse

Ja lisaks ei saa salata, mulle meeldib Aasias Madam olla. Olla proua või tädi Eestis ei tekita mitte mingit elevust, aga Madam on hoopis teine lugu. See on kuidagi lõbus ja tore samaaegselt. Rüht muutub paremaks, hoiak väärikamaks, sest Madam kõnnib sirge seljaga, ei kiirusta ei kõnes ega kõnnakus. Eestis see kõik ei õnnestu, järelikult ma lihtsalt pean rohkem lõunalaagrites käima ja madam olemist treenima, endine sportlane minus teab rääkida.

Ja Madami tunde ja oleku pealt tuleb ka MaritRa kollektsioonide loomine ka silmnähtavalt paremini välja.

Madam hommikut nautimas

Millega siis arvestama peab kui koroonaajal reisida. Esmalt kui saabute hotelli ootab teid ees skafandrites ja kummikutes tiim, aga võtke rahulikult ja astuge testimisruumi – see on täitsa eraldi tuba ja andke proov nii ninast kui kurgust ja siirduge iseseisvalt toa poole.  NB! keegi teid saata ei tohi ja kuni testi tulemuste selgumiseni olete isolatsioonis. Ukse taha on toodud lauake, mis  ise ennast katab.

Sri Lankal, mis on kogemuslikult olnud sõjaväelise korraga maa võetakse reeglite täitmist väga suure tõsidusega.

Õnneliku Elevandi hotellirahvas on hiigla armsad inimesed. Manager helistas mulle ja oli mures, et Madam on nii lonely ja pakkus välja, et ta võiks minuga chattida ja aidata testi tulemust oodata. Aga Madam, vapper eesti naine sai iseseisvalt hakkama, kõigest 24 h ja oligi piiratud vabadus käes.

Aga kord on meil siin range ja kuna olen hetkel hotelli ainukene Õnnelik Elevant, siis märkamatuks ma ei jää. Juveliir pakkus välja, et äkki toob minu kollektsiooni rannale, aga see nipp meil ei õnnestu. Hommikul riisutakse rannaosa ära nagu riigipiir ja ei mingit trikke. Kehatemperatuuri mõōdetakse siin kolm korda päevas, vahva plastpüstoliga ja näidud jäävad siis 29- 32 vahele ja see kõik on ok, mis iganes need numbrid ka näitama peavad.

Kraadimine on hoos

Ja desinfitseeritakse meil kõike võimalikku ja võimatut – isegi liiva rannatooli ümber.

Kõikehõlmav desinfitseerimine

Hetkel on riigis selline olukord, et kohalikud inimesed ei tohi minna isegi toidupoodi. Toidu tellimine käib internetist ja kullerid toovad selle uksele.

Keda aga rannal näha saab on õngitsejad, tundub, et see on kuidagi lubatud tegevus. Sardiinipüük on täies hoos ja mõtlesin, et peaks äkki endale ka õnge hankima kui see vabadust juurde peaks andma. Harrastuskalamehe tütre ja Vilsandi juurtega meresõitjate suguvõsa taustaga võiks mul sellel alal täitsa lootust olla.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on ongitsejad-1024x1024.jpg
Õngitsejad hoos

Hotellirahvas on vahva seltskond erinevas vanuses meesterahvaid. Hiigla tähelepanelikud, teisel õhtul suutsid nad mind tõeliselt üllatada kui hiiglaslilkku kala lauale kandes hakkas ühtäkki kõlama “Meil aiaäärne tänavas “ ja mitte ainult see pala, nad olid analoogilisi teoseid valmis pool tundi uhkusega presenteerima – ikka toredasti küsides “madam you like” . Ma arvasin, et nii kurvameelseks ei peaks ehk minema ja siis nad jätkasid Baccara ja ABBA lainel. Ja siis need meeletult head toidud, kardan, et lahkudes saan Kapten Trummiga konkureerida ning mulle tundub, et pean sööma ka nende külaliste eest, keda pole. Tõeline gurmee ja üllastused igal õhtul, kala, krevetid, kalmaarid oma parimas värskuses.

Loovus hakkab siin lendama ja saab end taas heale lainele seada ja kogu lõbu täiel rinnal nautida. Enda kohanemisvõime treenimiseks ja erinevuste aktsepteerimiseks on reisid ja eriti Aasia poole üks imeline võimalus. Joonistusplokk disainide jaoks on kaasas, luulevihik ootab kokkukirjutamist ja elevus on hinges.