Ootamatud leiud Lõuna India džunglist – Ayurvastra!

 

Kõik sai alguse sellest kui Kovalami kitsastel tänavatel kohtusin oma pikaaegse rätsepa Laluga. Lalu hüüdis juba eemalt Marta, Marta (olen lihtsuse huvides seda nime kasutanud) ja viipas mulle ökopoe ukselt. Selgus, et Lalu oli rätsepaameti maha pannud ja temast oli saanud ökomees. Endise rätsepmeistri sõnum oli, et “soon everything will be organic”. Jutt tundus põnev ja nii leppisimegi kokku, et võtame ette retke Balaramapurami. Ikka selleks, et saada selgeks, mis on Ayurvastra.

Selles põneva nimega külas on käsikangastelegedel kudumist tehtud juba aastast 1798, millal Maharaja Balaramavarma tutvustas seda kohalikele elanikele ja Kerala regiooni peetakse Indias Ayurveda sünnihälliks. Ayrveda ning kangaste erilisel moel töötlemisest ongi saanud meetod nimega Ayurvastra. Selle meetodi kohaselt kangad värvitakse ja töödeldakse taimsete essentsidega, puuvilla immutatakse ravimtaimedega. See meetod on Indias juba 5000 aastat vana ja teadmised taimede ravivast mõjust on Indias väga kõrgel tasemel. Nahk on meie kõige suurem organ ja puutudes kokku kangaga, milles on imepisikesed mikrokapslid meile kasulike ja ravivate taimedega, siis saavad tulemused olla ainult head.

Positiivseid aspekte on kogu selles loos rohkesti, kõik on algusest peale orgaaniline – puuvill, kudumisel ei kasutata masinaid ega mingeid kemikaale ja ettevõte on kodanike ühendus ” Handloom weavers development society” ning India riik toetab seda ettevõtmist.

Mis põnevaid asju ma siis sealt kaugelt peaaegu maailmalõpust leidsin – ” Sleep well padjad” / 85 erinevat tervendavat ürti on õmmeldud kanalitesse mis padjapüüri ääristavad. Isiklikud kogemused on positiivsed, eriti siis kui tunnete ennast haigena on kuidagi hea seda põnevat aroomi sisse hingata ja hommikul on olemine värskem.

Tervendavad imelised õied

Muidugi ei saa Salligumaanist Shawl-Lady ilma sallideta. Aga nüüd ei ole rõhk toredusel vaid tervisel ning naturaalsusel ning need sallid on tõeliselt mõnusad. Näiteks Indigoga batic tehnikas värvitud sall, kus on lisaks veel 42 tervendavat taime on ka äge sallina. Täiesti boheemlaslikult shikk.

Boho shikk
Taimedega tutvumas – Aloe Vera
Suur tervisetooja päikesekollane kurkum
Protsess, tervendavate taimedega

See teema on põnev ja kirjutan sellest kindlasti veel. Esimesed õnnelikud on oma tervislikud sallid, joogamatid ja hea une padjad juba kätte saanud. Ja ootame kõiki Möldre tee Salongi külla, et oma silmaga seda iidset imet nägema, katsuma ja tunnetama